Історична довідка
З ІСТОРІЇ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Архівні папки ледве цілі-
Залежані в пилу листки
Та фотокартки пожовтілі
Нам нагадають ті роки.
І злету час, і ворогів навали-
Все перенести довелось
Та люди школи будували,
Щоб дітям краще нас жилось.
Хоч скаже хтось, що школа ця мала,
Та рідними нам стали її стіни.
З історії маленького села
Складається історія Вкраїни.
Вчитель школи Коваль Ю.В.
З архівних даних відомо, що в 1886 році в с. Крисино проживало 1167чоловік, з яких лише 27 чоловік уміли читати і писати. 18 чоловік ходило в школу – це діти заможних селян. В селі спочатку була церковно-приходська школа, яка знаходилась в сторожці біля церкви. У 1905 році Богодухівським земством була збудована школа з п’яти класних кімнат, де нині розміщено сільський дитячий садочок «Капітошка». Школою керувала земська управа.
В селі жив священник на прізвище Гризодуб. Його дві дочки –Гризодуб Марія та Ольга – перші вчителі цієї школи. Право на навчання в першу чергу надавалося дітям заможних, а якщо було місце в школі, то могли вчитися діти з бідняцьких сімей: спочатку лише один з сім’ї, а якщо він закінчував 1-2 класи, то могли прийняти і другого учня цієї ж родини. Поза школою залишалося багато дітей сільської бідноти. Був великий різнобій у роках серед учнів класу. Тут вчилися діти 8-17 років.
Першим директором земської школи був Кабан Олександр Тихонович, а його дружина Кабан Уляна Федорівна вчителювала в цій школі. У 1926 році директором школи став Червонецький Ягор Васильович, сам з бідняків, який перший у селі одержав освіту вчителя.
На той час неписьменність в селі була великим лихом. В селі Крисино було організовано пункти ліквідації неписьменності. Десятки дорослих почали вчитися.
В боротьбі з неписьменністю брали участь вчителі школи Юрченко Н.М.; перший комсомолець села і вожатий школи Юрченко П.М.
Уже на кінець 1930/1931 навчального року в селі всі діти віком від 8 до 11 років були охоплені навчанням.
У 1937 році на місці церкви збудували типове приміщення школи.
У 1941 році був перший випуск 10-го класу.
В жовтні 1941 року в наше село вступили фашисти. У приміщенні бувшої земської школи фашистські загарбники організували біржу праці, а новозбудована школа була перетворена на конюшню для коней німецької армії.
З перших днів окупації учні та вчителі Крисянської школи піднялися на боротьбу проти іноземних загарбників.
В партизанському загоні захищав рідний край Кись Микола Панасович.
Допомагали партизанам вчителі нашої школи Ольховський Пилип Андрійович та його сестра Галина Андріївна.
Вчитель фізики Бистрицький Федір Григорович брав участь у боях на Балтійському морі, захищаючи від ворога підступи до м. Ленінграда. Він був помічником командира 42-ої окремої артилерійської батареї Берегової оборони на Моонзунському архіпелазі.
19 серпня 1943 року село було визволено. Відразу почала працювати школа. Директором був призначений Олексенко Анатолій Григорович, а вчителями працювали Юрченко А.М., Вільхівська М.О., Руднєва О.М.
Інвалідом прийшов з фронту в 1943 році Ольховський П.А.і повернувся до освітянської роботи.
Повернулися в школу з фронтів також Вільхівський М.А., Куц А.М.
У 1946 році школу очолив Зозуля Леонід Сидорович. Після нього директорами школи були: Носик Олександр Костянтинович, Кожушко Олександр Антонович, Пеляк Андрій Михайлович, Мокроусов Микола Андрійович та Клеба Любов Дорофіївна і з жовтня 1990 року до вересня 2014 випускниця школи Харченко Зінаїда Григорівна.
Гордістю Крисянської школи є її медалісти, які працювали в різних галузях народного господарства. Це Стеценко І.М., Стахова З.П., Довбіщук, Коваль М.М., Стеценко О.А., Коваль А.М., Денчик Ю.М., Клеба О.А., Рожок Л.А.
Школа пишається своїми випускниками: Героями Соціалістичної Праці Коваль А.М., бригадиром птахівничої бригади колгоспу «Родіна» та Бабенко М.М. бригадиром рільничої бригади цього ж господарства.
Кандидатами наук стали випускники школи Свіч В.А., Руднєв С.М., науковим співробітником в м. Дубно працював Довбіщук В.І., начальником шахтоуправління – Стеценко П.С., вчителями рідної школи працювали Ключка Г.М., Юрченко А.М., Стеценко М.В.
У 1986 році гостинно відкрило двері новозбудоване приміщення школи.
З січня 2013 року Крисинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів реорганізовано у Крисинський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», 12 лютого 2021 року школа змінила назву на Комунальний заклад "Крисинський ліцей" Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області.
За 35 років функціонування школи в новому приміщенні з її стін вийшло 12 медалістів – це Цапенко Оксана, Сухина Світлана, Фроленко Сергій, Фроленко Олександр, Загребельний Олександр, Коваль Наталія, Антипова Катерина, Рахно Віталій, Чуб Євген, Шитоха Альона, Рєзнік Наталія, Головко Катерина.
Нині в навчальному закладі працює 32 педагогічних працівника, з них її випускниками є 11 чоловік: вчителі: Танянська Ю.О., Капустян Н.В., Клеба Л.А., Коваль Ю.В., Загребельна Л.О., Сітало Н.М., Шевченко З.М., Саранча К.О. і вихователь дошкільного підрозділу Бабенко Н.А.
З вересня 2014 року навчальний заклад очолює Опришко Валентина Леонідівна