Дистанційне навчання
Шановні учні та батьки!
Уроки під час дистанційного навчання будуть проводитися згідно з чинним розкладом.
Уроки розпочинаються відповідно до затвердженого розкладу дзвінків.
Усі навчальні матеріали, завдання до уроків, посилання на відео-уроки, інструкції щодо формату проведення уроку, завдання для самостійної роботи та терміни їх виконання будуть надаватися вчителями учням 5-11-х класів — на освітній платформі Google Classroom.
Уроки на дистанційному навчанні проходять за розкладом, в якому відображається проведення навчальних занять в синхронному (у режимі реального часу) або асинхронному (уроки – у зручний для учнів час) на платформі Google Classroom.
ПОЛОЖЕННЯ про дистанційне навчання у КЗ «Крисинський ліцей»
Активності для дітей в укритті
Для багатьох батьків відкритим питанням залишається, наскільки правильно організований процес дистанційного навчання та скільки мають тривати уроки на дистанційці.
Інформуємо, що від 9 вересня оновлено обовʼязковий регламент тривалості занять у режимі реального часу в умовах воєнного стану для:
1-2 класів – два уроки по 30 хвилин або три – по 20 хвилин;
3-4 класів – два уроки по 45 хвилин або три – по 30 хвилин, або чотири – по 20 хвилин;
5-6 класів – два уроки по 45 хвилин або три – по 35 хвилин, або чотири – по 25 хвилин;
7-9 класів – два уроки по 45 хвилин або три – по 40 хвилин, або чотири – по 30 хвилин, або п’ять – по 25 хвилин;
10-11 класів – три уроки по 45 хвилин або чотири – по 35 хвилин, або п’ять – по 30 хвилин, або шість – по 25 хвилин.
Також для учнів, які перебувають за кордоном та здобувають освіту у другу зміну, початок занять має починатись не пізніше 16:00, а для учнів 1-4 класів, які перебувають за кордоном, допускається організація занять у другу зміну. (Положення)
Пам’ятка для учнів під час дистанційного навчання
І. Облаштуй своє домашнє навчальне середовище.
- Організуй робоче місце: кожний підручник, зошит, інше навчальне та канцелярське приладдя мусять мати своє постійне місце.
- Дотримуйся правила, що предмети, якими ти користуєшся щодня, повинні знаходитися «під рукою», щоб під час роботи не витрачати час на пошук.
- На стіні перед очима варто розмістити невелику дошку з розкладом занять та іншою оперативною інформацією.
- Зовнішній вигляд також має значення.
- Візьми собі за правило щовечора прибирати залишки денних занять і готувати стіл і приладдя на завтра.
ІІ. Самоорганізація навчання .
- Робочий день починати відповідно розкладу уроків.
- Важливо мати чітко визначені робочі години для виконання завдань онлайн (один і той же час, в основному в денні години).
- Роби перерви між виконанням уроків.
- Дистанційне навчання здійснюється у двох режимах синхронному (всі учасники освітнього процесу одночасно перебувають у веб – середовищі) чи асинхронному (освітній процес здійснюється за зручним для вчителів та учнів графіком).
- Пам’ятай у синхронному режимі усі учні долучаються до уроку (відсутнім можна бути тільки з поважних причин (хвороба, технічні причини), але заздалегідь попередити вчителя або класного керівника.
- Асинхронному режимі навчання учень/учениця може працювати у власному темпі та в зручний для себе час дотримуючись терміну здачі роботи.
- Роботи приймаються до 16:00, субота та неділя вихідні дні.
- Онлайн консультацію можна отримати під час відведеного уроку за розкладом.
ІІІ Самоорганізація в виконанні навчального матеріалу.
- Пам’ятай про академічну доброчесність.
- Складай розклад усіх своїх занять на тиждень у вигляді шаблон – графіка – так ти будеш бачити перспективу.
- Виконуй завдання своєчасно, не відкладай на «потім».
- У виконані завдання дотримуйся чіткої інструкції від вчителя.
ІV. Співпраця, підтримка, самоаналіз результатів та досягнень.
- Правила поведінки на онлайн – уроці: відео можеш не вмикати, але на аватарці фото учня, нік – його прізвище та ім’я. Коли вчитель пояснює, мікрофон учня вимкнутий. Почнеться обговорення – і вчитель запропонує ввімкнути мікрофони. В чаті вести спілкування відповідно до теми, задавати запитання по суті уроку .
- V. Памятай !!!! Чітко дотримуйся складеного режиму дня, хоч би як непросто це було. Докладай зусиль, щоб не відхилятися від нього. Через 21 день життя за розпорядком стане нормою, перейде надалі у звичку. А ще допоможе виробити силу волі.
Пам’ятка для батьків щодо організації дистанційного навчання дитини
1. Щодня вранці вимірювати температуру дитині, стежити за станом його здоров’я. У разі появи ознак гострих респіраторних захворювань проконсультуватися з педіатром по телефону.
2. Звернути увагу дитини на обов’язкове дотримання санітарно-гігієнічних правил і не допускати перебування дітей у громадських місцях..
3. Для організації дистанційного навчання заклад пропонує формат взаємодії з дитиною (телефон, електронна пошта, чат вайбер, телеграм ін.), платформу ( класрум ) і електронні освітні ресурси, навчальний матеріал – це підручники, відео уроки, додаткові джерела, тести, домашні завдання, способи організації зворотного зв’язку.
4. Ліцей буде вести щоденний облік відвідування та успішності учнів, які перебувають на дистанційному навчанні, і взаємодіяти з цього питання з батьками.
5. Необхідно враховувати обсяг часу для підготовки домашнього завдання з усіх предметів і пам’ятати, що дистанційне навчання передбачає вивчення нового матеріалу самостійно, використовуючи при цьому допомогу електронних ресурсів і частково вчителя, що також має означати витрати часу на навчальний процес.
6. Тривалість безперервного використання комп’ютера становить для учнів 1 класів- не більше 10 хв, 2 -4 класів – не більше 15 хв., 25 хв., 5-7 класів – не більше 20 хв., 8-9 класів – не більше 25 хв.
7. Оцінки будуть виставлятися в журнал.
8. З навчальних предметів музика, фізична культура, образотворче мистецтво школам рекомендовано організувати проектну діяльність або вивчення теоретичних основ.
9. Необхідно організувати корисну зайнятість дітей. Спільна справа об’єднає та розважить. Організуйте разом руханку з дітьми.
10. У разі виникнення питань потрібно звертатися в телефонному режимі до класного керівника, адміністрації.
Організація освітнього процесу в дошкільному підрозділі закладу в умовах воєнного стану
1. Задля налагодження дієвого освітнього процесу, оперативного спілкування з батьками вихованців та партнерської ефективної взаємодії між батьками, дітьми та педагогічним колективом використовуємо оптимальні канали комунікації, різноманітні онлайн сервіси та ресурси, зокрема сайт закладу освіти, месенджер Viber, електронну платформу Zoom.
2. У різновіковій групі дітей раннього та молодшого віку від 1 до 3 років надаємо рекомендації і поради батькам щодо організації навчання дітей цієї вікової категорії.
3. У різновіковій групі дітей старшого дошкільного віку від 4 до 6 (7) років організовуємо освітній процес у дистанційному форматі в таких режимах:
- синхронному (у формі онлайн-заняття з дітьми середнього та старшого дошкільного віку, яке триває не більше 10-15 хвилин з обов'язковим використанням гімнастики для очей та фізичних активностей);
- асинхронному (записані відео заняття, дидактичні ігри, завдання, навчальні відеоролики, консультації та передача їх батькам для самостійного опрацювання з дітьми).
4. В умовах воєнного стану важливим напрямом роботи дошкільного підрозділу закладу є продовження здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами. З їх батьками проводимо індивідуальні консультації для надання порад щодо виконання конкретного завдання, полегшення засвоєння навчального матеріалу. За можливості організовуємо очні зустрічі педагогів з вихованцями з особливими освітніми потребами.
Дистанційні платформи для навчання, саморозвитку та отримання допомоги й перевіреної інформації
В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави. Команда МОН зібрала перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей щодо психологічної підтримки, навчання та інформування.
За ініціативи Дарії Герасимчук Офіс Президента України спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики України створили чат-бот “Дитина не сама“. Бот орієнтований на допомогу неповнолітнім дітям у складних ситуаціях воєнного часу. Тут можна знайти інформацію про те, як прихистити дитину, що робити у випадку, якщо вона загубилася або ви її знайшли. Крім того, у боті є контакти гарячої лінії підтримки дітей, сімей та соціальних працівників.
Створено інформаційний сайт про зруйновані заклади освіти під час агресії рф.
Крім того, провідна відкрита онлайн-платформа Об’єднаний Український Університет (United Ukrainian University (UUU) може надати ЛІНІЮ ДОПОМОГИ всім закладам, щоб допомогти їм організовано використати пропозицію та налаштувати процес реєстрації та можливу адаптацію курсів.
На допомогу вчителям і учням:
- Пам'ятка для учнів "Вчимося за технологіями дистанційного навчання"
- YouTube - канал Міністерства освіти і науки України Всеукраїнська школа онлайн.
- https://prometheus.org.ua/zno/ - Курси Prometheus - підготовка до ЗНО
- https://ilearn.org.ua/ - Безкоштовні вебінари, тести, тренажер ЗНО, квести від Проєкту дистанційної освіти "Освіторія"
- https://www.ed-era.com/zno/ - Educational Era СТУДІЯ ОНЛАЙН-ОСВІТИ
Всеукраїнська школа онлайн
Проєкти МОН започатковані спільно з партнерами:
- Дитячий онлайн-садок НУМО з відеозаняттями для дітей віком від 3 до 6 років. Перший випуск доступний до перегляду на YouTube-каналах МОН та ЮНІСЕФ і на платформах MEGOGO та VoliaTV
- “Навчання без меж” – спільний освітній проєкт Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та регіональних каналів Суспільного мовника, а також платформ онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet.tv, VoliaTV, Vodafone TV
- МОН спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн-розклад для учнів 1-11 класів
- Усі охочі можуть використовувати платформу “Всеукраїнська школа онлайн”, що містить відеоуроки, конспекти, тестові завдання, а також Кабінет вчителя, який допомагає залишатися на зв’язку з учнями; Для зручності розроблено мобільний застосунок, а Youtube-канал МОН містить інформацію, що може стати у пригоді
- Щоденні онлайн-зустрічі о 13.00 та 20.00 із сертифікованими психологами Асоціації інноваційної та цифрової освіти
- МОН у співпраці з дитячим психологом підготувало серію інформаційних матеріалів “Психологічна турбота від Світлани Ройз”
- Педагоги та дитячі психологи за підтримки Міністерства освіти і науки запустили телеграм-канал “Підтримай дитину“
- Розроблено дитячий інформаційний комікс, як поводитися під час воєнного стану, – збірку інформаційних порад для дітей та їхніх близьких
- Через звернення здобувачів освіти до усього світу МОН об’єднує у “Голос нашої держави сьогодні”
YouTube, Telegram, Viber:
- Дитячий садок онлайн – новий проєкт від Освітнього Хабу
- Інноваційна платформа Mr.Leader для раннього розвитку дитини. Під‘єднання безкоштовне. Для цього потрібно перейти на телеграм-канал та зареєструватись за посиланням
- Телеграм-канали “Павлуша і Ява” та Аудіоказки
- «Цікава наука» – для допитливих дітей старшого віку
- «Книга-мандрівка. Україна» – мультсеріал, героями якого є відомі на весь світ українці, об’єкти та події
- «Каю Український» – франко-канадський мультиплікаційний серіал, знятий за книжками Кристини Льорьо
- «Казки українською» – мультики за мотивами народних казок
- «Казкарик» – веселі мультфільми українською для дітей і дорослих
- «Hey kids» – якісні відео з 3D-анімацією й музикою, яка подобається дітям
- «Телекомпанія Малятко ТВ» – офіційний канал телекомпанії презентує улюблені пісні дітей
- «Телеканал Плюс Плюс» – розважально-пізнавальний канал для сімей із дітьми дошкільного та шкільного віку
- JavaScript – вивчення однієї з найпоширеніших мов програмування
- Python – вивчення базової мови Python
- EdEra для школярів – онлайн-ресурс курсів, освітніх трендів та ефективного навчання. Тут також наявна інформація про те, як бути в безпеці під час війни
- Освіторія – онлайновий медіаканал про освіту та виховання дітей в Україні
- Матема – чат-бот безоплатних занять з математики
- Підтримка для дітей – спільнота для психологічної допомоги дітям
- Школа_інфо – найбільший освітній паблік України з онлайн-уроками, новинами та навчальними лайфхаками
- «Нова школа» – канал повноцінних мультимедійних підручників по кожному предмету з 1 по 11 клас
- «Вишиванчик» – канал, спрямований на розвиток української мови, навчання та виховання дітей рідною мовою
- «Novator film» – канал з анімаційними серіалами про Україну
- «Веселі Саморобки» – розважально-пізнавальний канал з інструкціями цікавих поробок
- «Future Education» – канал мультфільмів про особисті фінанси та прості фінансові лайфхаки на кожен день
Для дошкільнят:
- Для дітей від дошкільного віку та учнів до 6 класу платформа Matific для вивчення математики від освітніх експертів надає безкоштовний доступ до матеріалів в ігровій формі
- Сучасне дошкілля під крилами захисту
Під час воєнного стану дистанційні школи надають безоплатний доступ до навчання. Команда МОН підготувала перелік шкіл і організацій, які можуть допомогти дітям і сім’ям.
- Дистанційна школа “Атмосферна школа” надає безкоштовний доступ до пакету “Слухач” із готовими навчальними матеріалами, які можуть використовувати й учителі
- Дистанційна школа “Оптіма” відкрила безоплатний доступ до річних матеріалів для 1-11 класів. Після реєстрації усі охочі отримають посилання та паролі для входу
- Центр дистанційної освіти “Джерело” та “Джерело Плюс”. Зареєструватися можна за посиланням. Вхід у навчальну систему, вхід до батьківського кабінету
- Дистанційна школа “DAR” відкрила навчальну платформу для учнів 7-11 класів
- Академія сучасної освіти “А+” створила онлайн-проєкт для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять у Zооm
- Команда “Jamm School” організувала дистанційну школу для учнів 5-11 класів
- Платформа сучасної освіти “ThinkGlobal Online” доєднує до живих уроків, надає навчальні матеріали та проводить додаткові активності для діток. Стежте за розкладом
- Дистанційна школа “Liko Education Online” для всіх охочих відкриває безплатний доступ до навчання на платформі “Liko Education Online”. Інструкція для реєстрації на навчання (2-11 класи) за посиланням
- “Alterra School” відкриває екстернат-платформу. Користувачі зможуть отримати доступ до матеріалів і тестів. Подробиці тут
- Освітня платформа “OkStudy” розпочала безоплатні щоденні онлайн-зустрічі з дітьми від 6 років: танці, ігри, англійська, перегляд фільмів тощо. Розклад щодня оновлюється в Telegram-каналі
- Комп‘ютерна академія “ШАГ” організувала безкоштовну серію онлайнових майстер-класів і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct. За оновленнями стежте на сайті
- Науковий ліцей Клима Чурюмова відкрив реєстрацію на онлайн-уроки та регулярні щоденні зустрічі дітей із психологом. Програма дає можливість дітям слухати предмети шкільної програми, науково-популярні лекції, авторські курси від учених, митців, цікаві інтерактиви неформальної освіти та долучатися до мовного клубу. Протягом дня планують регулярні ввімкнення психологів
- Проєкт “School Navigator” надасть доступ до записів уроків, а також уроків у режимі реального часу українською, англійською та російською мовами. Реєстрація тут
- Математична онлайн-платформа “GIOS” відкрила безкоштовне під‘єднання до платформи, реєстрація за посиланням
- Науково-дослідницька школа “Базис” спільно з Viber-спільнотою “Школа інфо” проводять освітню ініціативу для учнів початкової та середньої школи України
- Всеукраїнський освітній проєкт для підлітків від We benefit together – компанії, яка займається поповненням кадрового резерву у сфері ІТ із метою створення продуктів для ІТ-компаній. На час воєнних дій навчання та тестування проводиться безплатно
- Мережа навчальних закладів М`Аndryk International School запрошує учнів 1-8 класів до безоплатних онлайн-уроків із нашими відчайдушними вчителями, які не зважаючи на ситуацію, хочуть усіма силами допомогти дітям почуватися у безпеці, ділитися усмішками та знаннями
- Нова Українська Школа організувала серію пізнавальних онлайн-зустрічей із учителями
- Платформа Кампстер відкрила безкоштовний доступ до курсів на платформі
- Alterra school відкриває екстернат-платформу ALTERRA ONLINE EXTERNAT і дає доступ до матеріалів та тестів
- Erudito надає вчителям 3-4 класів початкової школи готовий контент та домашку без паперу. Також діти можуть використовувати Erudito окремо, як застосунок, в період, коли немає доступу до школи, але є інтернет. Google play. App store
- Онлайн-школа математики Матема, для дошкільнять та дітей 1-11 класів
- Онлайн-школа «На Урок» розробляє та створює уроки для підтримки школярів України
- “Школа надії” пропонує уроки дистанційного навчання для учнів з України
- На цій онлайн-платформі розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera. У разі успішного закінчення курсу користувач отримує сертифікат. Протягом навчання студент повинен переглядати лекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри
- На сайті є кілька тисяч безкоштовних мікролекцій із математики, фізики, хімії, історії, фінансів, економіки, біології, мистецтва, комп’ютерних наук тощо
- Заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році, EdX є центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами, серед яких комп’ютерні технології, статистика, література та інші. Онлайн-курси повторюють реальні лекції, які викладаються в Гарварді, університеті Корнуелла та інших відомих навчальних закладах. Курси безоплатні, проте отримання сертифікату потребує оплати
- Більшість курсів Udacity – технічного напряму. В окремі розділи винесено матеріали з математики, бізнесу, дизайну, інших наук (фізика, біологія). Усього Udacity пропонує близько 30 курсів, які діляться за рівнем складності: новачок, досвідчений, профі. У кожному курсі є кілька уроків, які містять відео. У кінці заняття є завдання, яке допоможе перевірити засвоєння матеріалу
Кожен курс триває близько 2 місяців, а щотижня на навчання треба витрачати орієнтовно 6 годин. За допомогою Udacity можна навіть отримати роботу, адже інформація про студентів (за згодою) передається роботодавцям, які уклали договір із компанією. Наразі платформа співпрацює з корпорацією «Google», фінансовим гігантом «Bank of America», соціальною мережею Facebook та іншими - Проєкт Canvas Network відрізняється великою різноманітністю курсів, які проводять різні за рівнем підготовки та напрямом діяльності люди: доктори наук, менеджери, письменники
Курси не мають єдиного підходу до викладання. Із особливостями кожного курсу можна ознайомитися в описі. Курси тривають 2–3 тижні, анонсуються за місяць і раніше, що дозволяє бажаючим попередньо записатися. Canvas Network пропонує безоплатні, умовно безоплатні та платні курси. Умовно безоплатні передбачають придбання додаткових навчальних матеріалів (посібників, літератури), а платні дозволяють заробити кредити в системі безперервної освіти - Udemy – платформа, що пропонує освітні проєкти, розподілені на 16 категорій, які викладаються практиками. Тут представлені найрізноманітніші курси, серед яких продуктивність, стиль життя чи музика. Є як безоплатні курси, так і платні. Навчальні матеріали представлені у вигляді відео, аудіо, презентацій і тексту. Udemy також пропонує можливість організаціям створювати власні навчальні проєкти для корпоративного навчання. Після закінчення курсів слухачі можуть отримати сертифікат таких відомих компаній, як Cisco Systems, Microsoft Corporation, Financial Industry Regulatory Authority та інших
- Prometheus – українська безоплатна платформа онлайн-освіти, яка створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси
Кожен курс складається з відеолекцій, інтерактивних завдань, а також форуму, на якому студенти мають змогу поставити запитання викладачу та спілкуватися. Успішне завершення курсу дасть змогу отримати електронний сертифікат, який підтверджуватиме здобуті знання. Курси на Prometheus доступні в мережі у будь-який час, платформа також пропонує мобільний додаток для Android та iOS - EdEra (Education Era) – освітній проєкт, що має на меті зробити навчання в Україні якісним і доступним. Усі курси тут безоплатні, проте після закінчення кожен охочий може віддячити проєкту. До кожної лекції (коротких відео, запитань і завдань для кращого засвоєння матеріалу) додається супроводжуючий матеріал – конспект з ілюстраціями та поясненнями. Кожного тижня студенти виконують домашнє завдання, а в кінці курсу складають іспит. Навчатися можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом
- Future Learn – освітня платформа Відкритого університету, що має 40-річний досвід дистанційного навчання та онлайн-освіти
- OpenupЕd – перша й наразі єдина загальноєвропейська МВОК-ініціатива, заснована у 2013 році Європейською комісією та Європейською асоціацією університетів дистанційного навчання (EADTU). Завдяки співпраці партнерів OpenupEd із країнами Азії та Африки за посередництвом ЮНЕСКО, на сучасному етапі студенти можуть обрати понад 200 МВОКів 13 мовами
- Iversity – європейський освітній онлайн-ресурс, що від 2011 року спеціалізується на проведенні інтерактивних курсів і лекцій для закладів вищої освіти, а від 2012 року розміщує на своїй платформі відкриті масові онлайн-курси. Наразі Iversity налічує понад 750 тис. зареєстрованих користувачів і більше мільйона студентів, а також є однією з небагатьох платформ, завдяки якій за проходження онлайн-курсів студенти з усього світу можуть отримати ECTS-кредити
- Stanford Open Edx – платформа, що пропонує різноманітний доступ до професійного освітнього контенту від численних шкіл і університетських кафедр, а також можливість безкоштовно брати участь у онлайн-курсах, які організовують викладачі Стенфордського факультету
- Сodecademy – заснована у 2011 році інтерактивна онлайн-платформа з вивчення 7 мов програмування – Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby, а також описових мов зовнішньої розмітки сторінок HTML і CSS. Сайт дозволяє кожному створювати та публікувати нові курси, використовуючи Course Creator, а для деяких курсів існують «пісочниці», в яких користувачі можуть тестувати свої програмні коди. Codecademy також запустила iOS-додаток «Hour of Code» для тих, хто прагне вивчати програмування в ігровій формі. Станом на січень 2014 року 24 млн користувачів виконали більше 100 млн вправ
- Ця платформа містить великий перелік запропонованих дисциплін, як і список навчальних закладів, що надають лекції. Часто в уроці є допоміжні файли, в яких пояснюються деякі аспекти лекцій або ж наводяться приклади застосування пройденого уроку
- Якщо ви поставили перед собою мету вивчити іноземну мову, тоді вам в пригоді стане безоплатна платформа Duolingo, у якої є український інтерфейс. Навчання проходить у ігровій формі, з кожним рівнем завдання стають складнішими, а за їх виконання ви отримуєте «гроші» – лінготи. За них можна купити перехід на вищий рівень. Більше уваги приділяється письмовим урокам і диктантам, розмовній мові – менше. Користувачі цієї онлайн-платформи можуть додавати друзів і змагатися з ними у вивченні іноземної мови
- Некомерційний проєкт, який щороку збирає в Единбурзі та Лонг-Біч науковців, бізнесменів, політиків і активістів зі всього світу. Мета конференції – поширити серед суспільства унікальні та цікаві ідеї. Після конференції їхні промови з’являються на сайті TED. На сайті можна знайти більше 2 тисяч відео, до більшої частини з яких є субтитри українською мовою, а деякі навіть озвучені українською
- ВУМ (Відкритий Університет Майдану) – дистанційна платформа громадянської освіти. Онлайн-проєкт пропонує понад 30 тем для безоплатного навчання. Курси сформовані з відеолекцій, практичних завдань і контрольних запитань. Наявність форуму надає можливість спілкуватися з іншими студентами та викладачами. Лекції читають провідні викладачі бізнес-шкіл, громадянського сектору, практики бізнесу та соціальної сфери. Курси пов’язані з такими напрямами: персональний розвиток, реалізація потенціалу, підприємництво, формування відкритого суспільства в Україні. За умови успішного проходження обраного курсу, ви можете завантажити сертифікат
- Інтерактивна симуляція PhET. Це проєкт University of Colorado Boulder для створення і використання безкоштовних інтерактивних симуляцій з математики і наук про природу
- Програма підвищення рівня володіння і практикування розмовної мови – ENGin. Реєстрація та деталі на сайті
- Онлайн-платформа Creative Practice відкрила безкоштовний доступ на всі курси. Без будь-яких обмежень — теорія і практика. Для доступу до курсів достатньо просто реєстрації на платформі
- Освітня платформа Emeritus і компанія «iD Tech» надає українським студентам і освітянам безоплатний доступ до курсів, програм і тренінгів більш ніж 50 кращих ЗВО світу
- мобільні застосунки для вивчення іноземних мов, які є безоплатними для українців у зв’язку з воєнними діями та агресією рф: Drops, LingQ, Preply, Duolingo, Ling App, UTalk, Mondly
- Освітній онлайн-ресурс ITVDN надає українцям безкоштовний доступ до таких курсів програмування: C#, TypeScript, SQL, HTML5 і CSS3, Python, Django, JavaScript
- Сервіс Figma надає вільний доступ українцям до платних функцій
- IT-компанія Boosta запустила чотири безкоштовні курси з digital-професій (SEO та лінкбілдинг, SMM і націлення з нуля, Fiverr для фрилансерів, а також Customer Care: Support &Sales)
- Компанія EdPro надає змогу вчителям, учням та їхнім батькам безоплатно користуватися програмним продуктом mozaBook, а також доданими до нього понад 220 підручниками